Speaker profile for Cllr Sarah Merry - Cardiff Council Webcasting

Cllr Sarah Merry

Biography

Position
Councillor
Organisation
Labour
Biography

Serving the Cathays Electoral Division, Sarah was elected on 03 May 2012 for the first time. The Cathays electoral division has an electorate of 14923 (1 May 2008) and has 4 seats.

Cllr Sarah Merry

Recent activity

Cabinet
Thursday, 19th March 2020 at 2:00pm
Council
Thursday, 27th February 2020 at 4:30pm