Environmental Scrutiny Committee (Tue, 3rd Jul 2018 - 4:30 pm) 

Welcome to our Webcast Player.

How to use this site:

The timeline displays the agenda (for live webcasts) or index points (for archived webcasts). In archive, use these to skip to a specific point.

The tabs above provide access to additional features when used: such as slides, related resources and speaker profiles.

Sharing and embedding

Click the share button on the far right to share the link via email or social media sites.  

Problems viewing?

See the Help section for information on technical requirements and troubleshooting. If you're still having problems viewing, click the feedback tab to send us a message.

Show agenda

 

  • Chair

  • Cllr Bob Derbyshire

    Organisation Labour

    Position Councillor

    Biography
    Cllr Bob Derbyshire Biography

    Serving the Rumney Electoral Division, Bob was elected on 03 May 2012 for the first time. The Rumney electoral division has an electorate of 6519 (1 May 2008) and has 2 seats.

  • Cllr Philippa Hill-John

  • Cllr John Lancaster

  • Cllr Oliver Owen

  • Cllr Jacqueline Parry

    Organisation Labour

    Position Councillor

    Biography
    Cllr Jacqueline Parry Biography

    Serving the Llanrumney Electoral Division, Jacqueline was elected on 10 June 2004 for the first time. The Llanrumney electoral division has an electorate of 7974 (1 May 2008) and has 3 seats.

  • Cllr Ashley Wood